Martin Scorsese ve Netflix, Bob Dylan Belgeseli İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

Bilindiği üzere usta yönetmen Martin Scorsese, 2005 yılında No Direction Home: Bob Dylan isimli belgeselin yönetmen koltuğuna oturmuş ve müzik dünyasının önemli isimlerinden Bob Dylan’la ilgili bir belgesel çekmişti. Bu belgeselden 14 yıl sonra yönetmen, izleyiciyle Bob Dylan hakkında daha fazla şey paylaşmak istiyor gibi görünüyor.

Variety’nin haberine göre Martin Scorsese, The Irishman’in ardından Bob Dylan belgeseli için Netflix’le yeniden bir araya geliyor. Tam ismi Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese olan bu belgesel; adından anlaşıldığı üzere Bob Dylan’ın, Joan Baez, Roger McGuinn, T Bone Burnett gibi isimlerle 1975-1976 yılları arasında çıktığı Rolling Thunder Revue turnesini mercek altına alacak.

Öte yandan konuyla ilgili dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise bir Bob Dylan röportajının belgeselde yer almış olması. Evet, yanlış duymadınız! Bu belgesel kapsamında Bob Dylan ile bir röportaj yapılmış. Bununla beraber tura katılanlar arasında Joan Baez, Bob Neuwirth, Roger McGuinn, T Bone Burnett, Ramblin’ Jack Elliott, Ronee Blakley, Mick Ronson, Scarlet Rivera, Allen Ginsberg, Sam Shepard, Ringo Starr, Patti Smith, Bette Midler, Kinky Friedman, Dennis Hopper, Phil Ochs gibi birbirinden önemli isimler yer alıyor. Bu isimlerin tamamının belgeselde görünüp görünmeyeceği konusu henüz kesinleşmemişken; hangi isimlerle yeni röportajlar yapılacağı ya da hangilerinin arşiv görüntülerinin kullanılacağı da henüz açıklığa kavuşmadı. Öte yandan Bob Dylan’ın yönettiği, senaryosunu da Sam Shepard’la birlikte yazdığı Renaldo and Clara filmine dair yeni şeyler öğrenip öğrenemeyeceğimiz de merak konusu.

Heyecanla beklediğimiz bu projenin bu yıl yayınlanması bekleniyor ancak kesin yayın tarihinin henüz belli olmadığını sözlerimize ekleyelim. Netflix’in yayın tarihlerini aniden açıklaması bu konuda umutlanmamızı sağlıyor. Bob Dylan hayranları için biçilmiş kaftan niteliğindeki bu projeyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

kaynak : http://www.filmloverss.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir