2018’in En İyi Yeni Dizileri

1-Kidding

 

Kidding, çocuklar için Televizyon programı yapan, bir yandan da aile problemleriyle uğraşmak zorunda olan bir adamın hikayesi anlatıyor. Jim Carrey”nin geri dönüşü için bile izlenmeye değer.

 

2- Patrick Melrose

 

Benedict Cumberbatch yani namı-diğer Sherlock, sorunlu bir aristokratın hikayesini anlatıyor. Psikolojik drama türündeki bu yapım senenin en iyilerinden.

 

3- The Haunting Of Hill House

 

Netflix’in bu sezon bize sunduğu en iyi içeriklerden biri olan The Haunting Of Hill House, perili bir evde yaşayan 5 kardeşin hikayesini anlatıyor. Geçmişi ve şimdiki zamanı harmanlayan bu dizi gerilim düzeyini yukarıda tutmayı başarıyor.

 

4- Killing Eve

 

Zıt karakterdeki iki kadının dram ve mizah soslu hikayesi. Baş rolleri, Sandra Oh ve Jodie Comer paylaşıyor.

 

5- The Terror

 

Gerçek bir hikayeden esinlenen, İngiliz donanma gemisinin bir keşif gezisinde buzulların içinde mahsur kalma hikayesinin anlatıldığı Terror, sizi içine çekecek ve soğuğu hissettirecek türden bir yapım.

 

6- Maniac

 

2018’in şüphesiz adını en çok duyuran Netflix dizilerinden biri de Maniac oldu. Başrollerinde Emma Stone’un yanı sıra Jonah Hill ve Justin Theroux’un yer aldığı Maniac, değişik bir olay örgüsüne ve kafa karıştıran bir kurguya sahip. Drama-komedi türündeki 10 bölümlük ve tek sezonluk mini dizi, bir psikolojik ilaç deneyine katılan Owen Milgrim (Jonah Hill) ve Annie Landsberg’in (Emma Stone) arasındaki tuhaf bağı anlatıyor.

 

7- Barry

 

Kara komedi türündeki HBO dizisi Barry’de Bill Hader hem dizinin başrolünde yer alıyor hem de yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor. Dizi, Orta Doğu’da yaşadığı zorlu askerlik sürecinin ardından kiralık katil olan Barry’nin bir grup tiyatrocuyla tanışması sonucu oyunculuğa merak salmasını anlatıyor. Seri katil kimliği ve oyunculuk hevesi arasında sıkışıp kalınca olaylar gelişiyor…

 

8- Bodyguard

 

Game of Thrones’un Robb Stark’ı Richard Madden’ın başrolde yer aldığı Bodyguard, polislik ve askerlik yapmış olan genç bir savaş gazisi olan David Budd’a savaş yanlısı olan bir politikacıyı koruma görevinin verilmesiyle gelişen olayları anlatıyor.

 

9- Final Space

 

Rick and Morty’in yarattığı koca boşluğu bir süreliğine de olsa doldurmayı başaran, kendine has karakterleriyle kaliteli bir animasyon dizisi. Netflix’den bulup izleyin.

 

10- Sharp Objects

 

Gone Girl’ün senaristi ve yazarı olan Gillian Flynn’in aynı adlı romanından uyarlanan Sharp Objects’in yönetmeni ise ses getiren dizi Big Little Lies’ı yöneten Jean-Marc Vallée. Başarılı ellerde adeta bir başyapıt haline gelen dizi, kasabasında öldürülen iki genç kızın hikayesini çözmeye çalışan muhabir Camille Preaker’ın (Amy Adams) uzun zamandır görmediği annesi ve üvey kız kardeşiyle geçmişe bir yolculuğa çıkması işlerin daha da karmaşık bir hal almasına neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir